Głównej zawartości

Na zdjęciu Kierownik Oddziału Pediatrycznego - dr n. med. Wojciech Przybylski

 

Oddział Pediatryczny

Kierownik Oddziału Pediatrycznego - dr n. med. Wojciech Przybylski - specjalista pediatra.
Zastępca Kierownika -Małgorzata Włodarczyk-Foryś - specjalista pediatra, kardiolog dziecięcy
Koordynator ds. pielęgniarstwa - mgr Ewa Szymańska - specjalista pielęgniarstwa ratunkowego

 

Oddział prowadzi diagnostykę chorób wieku  dziecięcego od 0 do 18 roku życia . Dysponujemy 16 salami jedno- i dwuosobowymi oraz izolatką z pełnym węzłem sanitarnym do leczenia przypadków podejrzenia chorób zakaźnych. Mamy możliwość wykonania diagnostyki kardiologicznej w tym Holter RR, Holter EKG, ECHO serca. Poza tym istnieje możliwość korzystania z badań USG, TK, MR w Dziale Radiologii. W trakcie pobytu pacjenta w oddziale możliwe jest wykonanie wszystkich badań dostępnych w pracowniach diagnostycznych szpitala oraz konsultacji licznych specjalistów.
Personel lekarski i pielęgniarski bierze czynny udział w szkoleniach i sympozjach organizowanych wewnątrz szpitala, a także instytucjach zewnętrznych (Centrum Szkolenia Podyplomowego, Wojewódzki Dział Szkolenia i Doskonalenia Kadr Medycznych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Kardiologiczne, Pediatryczne) stale podnosząc swoje kwalifikacje.
Personel zajmuje się szerzeniem promocji zdrowia. Wśród rodziców i dzieci przeprowadzane są instruktaże prawidłowego żywienia, pielęgnacji, podawania leków wziewnych i i profilaktyki chorób alergologicznych.
Współpracujemy z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Kielcach, Instytutem Pediatrii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Instytutem Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce.
Na oddziale dysponujemy 5 miejscami rezydenckimi dla lekarzy chcących się kształcić w dziedzinie pediatrii.

Na zdjęciu Telefon do mamy
Na zdjęciu Telefon do mamy
Na zdjęciu kącik zabaw
Na zdjęciu kącik zabaw