Głównej zawartości

 

Zgłaszanie nieprawidłowości lub nadużyć w POIŚ 2014-2020

 

Instytucja Zarządzająca PO IiŚ stworzyła mechanizm umożliwiający sygnalizowanie potencjalnych nieprawidłowości lub nadużyć w wykorzystaniu środków unijnych w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Wszelkie nieprawidłowości można zgłaszać za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub specjalnego formularza.
Przyjęte rozwiązanie sprzyjać będzie realizacji projektów w sposób etyczny, jawny i przejrzysty.

Więcej informacji na temat mechanizmu znajduje się na stronie internetowej Instytucji Zarządzającej

 

Projekty UE 2014-2020

 

Poprawa jakości i dostępności do usług zdrowotnych poprzez doposażenie Działu Kardiologicznego

Nr projektu: RPSW.07.03.00-26-0006/17

pobierz

Montaż Odnawialnych Źródeł Energii (paneli fotowoltaicznych, powietrznych pomp ciepła) w ZOZ w Końskich

Nr projektu: RPSW.03.01.00-26-0072/17

pobierz

 Zwiększenie skuteczności udzielania świadczeń ratowniczych poprzez podniesienie ich jakości oraz
poprawę dostępności i funkcjonalności Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Zespole Opieki
Zdrowotnej w Końskich

Numer projektu: POIS.09.01.00-00-209/17

pobierz

 

Kampania Solidarnie dla Transplantacji

 

 

 

 

 Projekty UE 2007-2013

Zespół Opieki Zdrowotnej w Końskich skutecznie wykorzystuje możliwość uzyskania dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

W poprzednim okresie programowania w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego skutecznie aplikowano o dofinansowanie dwóch projektów, tj.

- Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w ZOZ Końskie

- Modernizacja infrastruktury sprzętowej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich

Obecnie w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego ZOZ w Końskich został beneficjentem trzech projektów, z których jeden został zakończony 27.12.2011 r. Był nim projekt „Modernizacja gospodarki energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (pompa ciepła) w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich”.  Zrealizowano go zgodnie z umową UDA – RPSW.04.02.00 – 26 – 750/10 – 00. Całkowity koszt zadania wyniósł 3 456 648,17 zł. Udział środków unijnych wyniósł 1 490 490,47 zł, pozostała kwota to środki własne w wysokości 1 966 157,70 zł.

Drugi projekt, którego realizacja została zakończona 31.03.2012r. nosi nazwę „Modernizacja
i rozbudowa systemu informatycznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich wraz z integracją tzw. części medycznej i administracyjnej”. Został wykonany zgodnie z umową UDA – RPSW.02.02.00 – 26 – 017/10 – 00. Całkowity koszt to 3 054 078,00 zł, środki unijne 2 595 966,30 zł, a udział własny 458 111,70 zł.

Trzeci z projektów „Przebudowa Bloku Operacyjnego oraz Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich oraz zakup dla tych komórek sprzętu i wyposażenia”. Prace budowlane i instalacyjne trwały od 11 sierpnia 2011 r. do 30 kwietnia 2013 r.

W ramach realizacji projektu przebudowano i zmodernizowano Blok Operacyjny z 5 salami operacyjnymi oraz innymi niezbędnymi pomieszczeniami, jak np. śluzy i magazynki. Sale operacyjne odpowiadają najnowszym standardom budowlanym i sanitarno-higienicznym. Powierzchnie ścian i sufitów pokryto materiałami, które pozwalają na utrzymanie większej sterylności. Użyto to tego celu farb lateksowych lub wykładziny typu Tarket w pomieszczeniach technicznych i gospodarczych (zależności od przeznaczenia pomieszczenia), ściany sal przygotowania pacjenta i przygotowania lekarzy pokryto stalą chromowo-niklową, a w salach operacyjnych są one dodatkowo powleczone szkłem.

Dla potrzeb Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OAiIT) wybudowano 9 łóżkową salę intensywnej terapii, separatkę, salę wybudzeniową oraz inne niezbędne pomieszczenia gospodarcze i techniczne o tak samo wysokim standardzie jak na Bloku Operacyjnym.

Sale Bloku i OAiIT zostały wyposażone w instalacje klimatyzacji i wentylacji z trójstopniowym systemem oczyszczania powietrza w wybranych pomieszczeniach, powietrze nawiewane jest nawilżane lub osuszane, w zależności od potrzeb.

Zarówno Blok jak i OAiIT wyposażone zostały w aparaturę i sprzęt medyczny najnowszej generacji. Wprawdzie podniosło to koszty modernizacji ale gwarantuje jakość udzielanych świadczeń na najwyższym europejskim poziomie.

Całkowity koszt realizacji zamknął się kwotą 19.662.003,59 zł. w tym na zakup sprzętu i wyposażenia przeznaczono 8.985.789,63 zł. na roboty budowlane i remonty przeznaczono 10.442.761,49 zł.

Z funduszy unijnych pozyskano 7.000.000,zł. Realizacja tego projektu, bez względu na jego wysoki koszt, była absolutnie konieczna dla zapewnienia możliwości funkcjonowania szpitala. Starostwo Powiatowe przekazało na ten cel dotację w wysokości 4.115.542,20 zł., w tym gmina Słupia Konecka 7.000,00 zł. a gmina Smyków 10.000,00 zł. Konieczne było także skorzystanie z poręczonego przez Starostwo kredytu bankowego w wysokości 3.000.000,00 zł oraz pokrycie części kosztów ze środków własnych.

 

Blok Operacyjny i Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Specjalistycznego im. Św. Łukasza w Końskich już po gruntownej modernizacji

 Projekty zrealizowane i zamknięte

 

 

Bezpłatne badania jelita grubego w SPECJALISTYCZNYM SZPITALU ŚW. ŁUKASZA W KOŃSKICH

 

Zapraszamy na bezpłatne badania kolonoskopowe jelita grubego, które organizowane są w naszej placówce medycznej. Badania są bezbolesne, bo przeprowadzane są przez doświadczonych lekarzy
z możliwością znieczulenia. Kolonoskopia umożliwia wykrywanie wczesnych, zupełnie bezobjawowych stadiów raka jelita grubego a także łagodnych zmian, tzw. polipów, które usuwane są w trakcie badania. Polipy nieusunięte w odpowiednim momencie, z czasem mogą przerodzić się w nowotwór złośliwy. Rak jelita grubego jest jedną z najczęściej występujących chorób nowotworowych w Polsce oraz uważany jest za jeden z bardziej podstępnych nowotworów, ponieważ rozwija się bardzo często zupełnie bezobjawowo. Zanim rak jelita ostro zaatakuje, może upłynąć nawet dziesięć lat. Dlatego tak ważne jest, by wykonywać badania. Profilaktyczne wykonanie kolonoskopii może uratować życie. Dlatego nie daj się zaskoczyć rakowi.

 

Dlaczego nasze badania są bezpłatne?

 

Badania jelita grubego finansowane są ze środków Unii Europejskiej, dlatego Pacjenci nie ponoszą kosztu badania. Koszt takiego badania wykonywanego prywatnie wynosi prawie 600 zł + znieczulenie, około 200 zł. Dlatego warto skorzystać z oferty bezpłatnych badań. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Kto może skorzystać z bezpłatnego badania jelita grubego?

 

Z bezpłatnych badań konoskopowych mogą skorzystać osoby, które:

  • nie mają objawów klinicznych sugerujących istnienie raka jelita grubego, czyli osób tzw. zdrowych

  • w ciągu ostatnich 10 lat nie miały przeprowadzonej kolonoskopii

  • zamieszkują, uczą się lub pracują na terenie województwa świętokrzyskiego, oprócz miasta Kielce i miejscowości: Chęciny, Chmielnik, Daleszyce, Górno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn, Zagnańsk*

  • są w wieku 50-65 lat, niezależnie od wywiadu rodzinnego (tj. dla każdej osoby)

  • są w wieku 40-49 lat, które mają krewnego I stopnia (np. rodzice, rodzeństwo, dzieci) u którego rozpoznano raka jelita grubego

  • są w wieku 25-49 lat z rodzin, w których wystąpił dziedziczny rak jelita grubego niezwiązany
    z polipowatością (HNPCC). W tej grupie osób konieczne jest potwierdzenie rozpoznania przynależności do rodziny HNPCC w poradni genetycznej.

 

* Wyłączenie osób z Kielc i 10 gmin ościennych wynika z założeń konkursu, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.

 

Gdzie można zapisać się na badanie?

 

Wszystkich chętnych zapraszamy do naszej placówki SZPITAL SPECJALISTYCZNY ŚW. ŁUKASZA W KOŃSKICH przy ul. Gimnazjalnej 41 B, Oddział Gastroenterologiczny, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 telefon: 41 390 23 94.

 

Zapisy i badania odbywają się bezpośrednio na miejscu.

 

Informujemy, że nie ma możliwości telefonicznej rejestracji.

 

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej?

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej infolinii tel. 667 100 150 czynnej od poniedziałku do piątku
w godzinach od 8.00 do 18.00.

 

Zapraszamy też na stronę internetową projektu www.raknawspak.pl