Głównej zawartości

Na zdjęciu Kierownik Oddziału Pediatrycznego - dr n. med. Wojciech Przybylski

 

Oddział Pediatryczny

Oddział Rehabilitacji Dziecięcej

 Kierownik Oddziału Pediatrycznego - dr n. med. Wojciech Przybylski
specjalista pediatrii.

Koordynator ds. pielęgniarstwa - mgr Anna Handerek

Adam Janczak - specjalista pediatria
Dagmara Górska - specjalista pediatra
Małgorzata Włodarczyk-Foryś - specjalista pediatra, kardiolog dziecięcy
Anna Woźniczko - specjalista pediatra
Maria Marzec - rezydent
Marta Kołkiewicz-Ziejewska - rezydent
Anna Janeczko - rezydent
Bartłomiej Wrona - rezydent

Ośrodek rehabilitacji dziennej dzieci
Jacek Wiaderny - specjalista rehabilitacji medycznej i medycyny sportowej

 

Oddział prowadzi diagnostykę chorób wieku  dziecięcego od 0 do 18 roku życia oraz rehabilitację stacjonarną oraz dzienną dzieci ze schorzeniami neurologicznymi, wadami postawy, po urazach i złamaniach. Dysponujemy także izolatką z pełnym węzłem sanitarnym do leczenia przypadków podejrzenia chorób zakaźnych


Oddział dysponuje 20 łóżkami Oddziału Pediatrycznego oraz 5 miejscami w  Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej, prowadzi również Rehabilitację Dzienną dla dzieci.
Ponadto Dział Pediatrii  zatrudnia:
4 specjalistów pediatrii
2 lekarzy w trakcie specjalizacji z pediatrii
1 specjalistę pulmonologia w niepełnym wymiarze czasu pracy
1 specjalistę rehabilitacji medycznej
3 mgr rehabilitacji w tym:
1 z certyfikatem PNF oraz ukończonym kursem języka migowego
      12 pielęgniarek w tym 2 specjalistki z pielęgniarstwa pediatrycznego
      1 statystyka medycznego

Personel lekarski i pielęgniarski bierze czynny udział w szkoleniach i sympozjach organizowanych wewnątrz szpitala, a także instytucjach zewnętrznych (Centrum Szkolenia Podyplomowego, Wojewódzki Dział Szkolenia i Doskonalenia Kadr Medycznych, Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Kardiologiczne, Pediatryczne) stale podnosząc swoje kwalifikacje.

Na zdjęciu Ośrodek Rehabilitacji Dzieci
Na zdjęciu Ośrodek Rehabilitacji Dzieci

 

Oddział prowadzi diagnostykę chorób wieku dziecięcego od 0 do 18 roku życia oraz rehabilitację dzieci ze schorzeniami neurologicznymi, wadami postawy, po urazach i załmaniach. Dysponujemy izolatką z pełnym węzłem sanitarnym do leczenia przypadków podejrzenia chorób zakaźnych. Jedno z rodziców ma zapewnioną możliwość pobytu z chorym dzieckiem przez całą dobę. W miarę potrzeby korzystamy z konsultacji specjalistycznych wszystkich specjalności, jakimi dysponuje szpital.

Personel zajmuje się szerzeniem promocji zdrowia. Wśród rodziców i dzieci przeprowadzane są instruktaże prawidłowego żywienia, pielęgnacji, podawania leków wziewnych i rehabilitacji oraz profilaktyki chorób alergologicznych.

Współpracujemy z Wojewódzkim Szpitalem Dziecięcym w Kielcach, Instytutem Pediatrii Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Instytutem Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz z Instytutem Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce. Dysponujemy możliwością wykonania badania pH-metrycznego oraz całodobowego pomiaru ciśnienia tętniczego metodą Holtera i EKG, ECHO serca a także diagnostyki alergologicznej wraz z pomiarem chlorków w pocie.

Poza tym istnieje możliwość korzystania z badań USG, CT w Dziale Radiologii oraz badania spirometrycznego w Poradni Pulmonologicznej. W trakcie pobytu pacjenta w oddziale możliwe jest wykonanie wszystkich badań dostępnych w pracowniach diagnostycznych szpitala oraz konsultacji licznych specjalistów.

Na zdjęciu Telefon do mamy
Na zdjęciu Telefon do mamy
Na zdjęciu kącik zabaw
Na zdjęciu kącik zabaw